Hjalmar Strömerskolan

|  Anpassa sidan   |  Kontakta oss  |  A - Ö  |

25 april 2017

Kontakta oss

Behöver du kontakta Hjalmar Strömerskolan i något ärende tveka inte att ta kontakt med oss!

Hjalmar Strömerskolan 
  
Besöksadress:Myrgatan 4
Postadress:Box 520
Leveransadress:Myrgatan 4
Postnummer:833 24 Strömsund
Telefon:0670-161 00 vx, 0670-161 85
E-post:hjalmar.stromerskolan@stromsund.se
Fax:0670-161 77
Organisationsnummer:212000-2486

Rektor

Rektor Heidi Sundelin

Rektor
Heidi Sundelin
0670-161 81
076-823 30 80
heidi.sundelin@stromsund.se

Programansvar

  • Kommunal vuxenutbildning

Biträdande rektor

Biträdande rektor vuxenutbildningen Karin Liinasaari

Jonathan Lindström
0670-161 82
jonathan.lindstrom@stromsund.se

Programansvar

  • Barn- och fritidsprogrammet
  • El- och energiprogrammet
  • Fordons- och transportprogrammet
  • Handels- och administrationsprogrammet
  • Introduktionsprogram
  • Vård- och omsorgsprogrammet
Anna Strömstedt

Anna Strömstedt
0670-161 72
anna.stromstedt@stromsund.se

Programansvar

  • Bygg- och anläggningsprogrammet
  • Ekonomiprogrammet
  • Industritekniska programmet
  • Introduktionsprogram
  • Naturvetenskapsprogrammet
  • Samhällsvetenskapsprogrammet
  • Teknikprogrammet

Skoladministratörer

Skoladministratör Catrine Hopstadius

Catrine Hopstadius
0670-161 85
catrine.hopstadius@stromsund.se

Skoladministratör Annie-Märit Persson

Annie-Märit Persson
0670-161 92
anniemarit.persson@stromsund.se

linnea johansen

Linnéa Johansen
0670-161 54
linnea.johansen@stromsund.se

Elevhälsan

Foto saknas

Skolpsykolog

Märta Olausson
kontaktas via skolsköterskan.

Kurator

Marita Karlström
0670-161 84
marita.karlstrom@stromsund.se

Skolsköterska

Skolsköterska

Anneli Pettersson
0670-161 90
anneli.pettersson@stromsund.se

Bild saknas

Studie- och yrkesvägledare

Jessica Lindholm
0670-161 88
jessica.lindholm@stromsund.se

Specialpedagog

Katarina Hansson
0670-169 30
katarina.hansson@stromsund.se

Elevcoach 

Jenny Ahtola Frank, KAA-ansvarig (unga 16-20 år)
0670-162 25, 072-217 41 72
jenny.frank@stromsund.se

Linda Söderberg
0670-167 19, 070-612 02 04
linda.soderberg@stromsund.se

Hemsida

 

Linnea Johansen
0670-161 54
linnea.johansen@stromsund.se

linnea johansen

Elevhemmet Sörgård

Parkgatan 11
833 35 Strömsund

0670-167 69, 167 76

Föreståndare


Mariette Andersson
Lillemor Engström
Sibylla Jonsson
Maylis Jonsson Texmo

Annan personal

Datatekniker Tomas Jangenmalm

Datatekniker

Tomas Jangenmalm
0670-169 78
tomas.jangenmalm@stromsund.se

IT-ansvarig Göran Nordkvist

Assistent IT/vaktmästeri 

Henrik Funseth
070-559 22 34
henrik.funseth@stromsund.se 

Inger Eriksson

Samordnare LIA YH-Vind

Inger Eriksson
0670-167 24
inger.eriksson-liljegren@stromsund.se

Koordinator Särskola Katarina Bergström-Johansson

Koordinator

Introduktionsprogram och gymnasiesärskola
Katarina Bergström Johansson
0670-169 32
katarina.bergstrom-johansson@stromsund.se

Vaktmästare Bengt Olov Funseth

Vaktmästare

Mikael Hedin
0670-161 93
mikael.hedin@stromsund.se

Cateteriabiträde

Cafeteriabiträde

Christina Lundqvist
0670-161 95
christina.lundqvist@stromsund.se

Till Strömsunds kommuns webbplats

© Strömsunds Kommun - Hjalmar Strömerskolan - Box 520 - 833 24 Strömsund - telefon 0670-161 00 (växel)  0670-161 85 (expedition)
hjalmar.stromerskolan@stromsund.se  - Organisationsnummer: 212000-2486 - Om webbplatsen - Logga in